2015 m. vasario 26 d., ketvirtadienis

Projektas “Kalbų Kengūra 2015”

Džiugu, kad šiais metais vasario 23 d. „Kalbų kengūros“ užduotis anglų ir vokiečių kalbomis atliko jau daug daugiau moksleivių negu pernai:

23 mokinių (3, 4, 5 ir 9 kl. ) sprendė užduotis anglų kalba (mok. Greta Valentukevičiūtė ir Birutė Ambrazevičiūtė)

13 mokinių (4 ir 5 kl.) - vokiečių kalba (mok. Agnė Blaževičienė)

Skaičiai galėtų būti didesni, nes tai puiki proga mokiniams pasitikrinti žinias ir pajusti, kad „aš galiu!“. Tai motyvuoja ir pratina prie egzaminų formato, kuris kiekvieno iš jų laukia ateityje. Mokytojams tokie nestandartiniai testai leidžia geriau pamatyti, kaip mokiniai geba spręsti skirtingo sunkumo kalbos supratimo užduotis: suvokti tekstą, analizuoti, logiškai mąstyti, taikyti kompensuojamas teksto supratimo strategijas ir kt.
Trumpai apie užduotis:
Visomis kalbomis kiekvienam iš penkių lygių (priklausomai nuo klasės ir mokymosi metų) pateikiama po 40 klausimų (užduočių). Tai gali būti trumpi tekstukai su klausimais, sinonimų-antonimų parinkimas, teisingos struktūros sakinio suradimas, gramatinės formos atpažinimas ir pan. Visa tai mums gerai pažįstama. Kiekvienam klausimui siūlomi 5 atsakymai, tačiau tik vienas yra teisingas. Užduotys surikiuotos sunkėjančia tvarka. Už teisingą atsakymą gaunami taškai taip pat paskirstomi nevienodai:
už 1-10 klausimus po 3 taškus,
už 11-20 po 4 taškus,
už 21-30 po 5 taškus,
už 31-40 po 4 taškus.

Sveikiname dalyvavusius, lauksime kitąmet prisijungiant prancūziukų ir rusiukų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

      Džiaugiamės, galėdami pasidalinti akimirkomis iš šventiškos kovo 8 dienos, kurią Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla skyrė moter...